Анди Мъри продължи серията си без загуба срещу австралийски тенисисти, записвайки успех с 6:1, 6:3, 6:2 над Маринко Матошевич и се класира за третия кръг на Аустрелиън Оупън.

Британецът, който опитва да спечели първата си титла в Мелбърн след три загубени финала, спечели първия сет за 21 минути, позволявайки на австралиеца да спечели само осем точки през тази част.

Матошевич направи пробив в началото на втория сет, но 29-годишният представител на домакините не успя да се противопостави на силната игра на Мъри от основната линия и се предаде след 102 минути игра.

Така Анди Мъри вече има баланс от 10:0 в мачовете си срещу австралийски тенисисти. В следващия кръг той ще играе срещу португалеца Жоао Соуса, който продължи заради отказване на Мартин Клижан в четвъртия сет.