Серина Уилямс започна по блестящ начин участието си на тазгодишния Australian Open. Американката преследва 19-ти трофей от турнири от Големия шлем. В първия кръг Уилямс надви без никакви трудности за 61 минути белгийката Алисън Уйтванк с 6:0, 6:4. В първия сет американката направи три пробива и не даде нито гейм на противничката си. Сетът приключи само за 22 минути. Втората част бе далеч по-оспорвана, след като белгийката стабилизира подаванията си. Все пак Серина Уилямс направи един пробив и спечели мача след 6:0, 6:4. Във втори кръг лидерката в световната ранглиста ще играе с бившата №2 в света Вера Звонарьова в повторение на финала от Уимбълдън през 2010 година. До момента от девет мача американката има седем победи и две загуби./БЛИЦ