Лудогорец победи немския втородивизионен Гройтер Фюрт с 1:0 в контрола в Турция част от зимната подготовка на двата тима. Единственият гол в двубоя вкара Себастиан Ернандес, който се разписа в 64-ата минута от пряк свободен удар.

Мачът бе първа проверка на разградския тим през новата година, а във вторник възпитаниците на Георги Дерменджиев излизат срещу руския Динамо (Москва).

Треньорът на Лудогорец заложи на две различни единадесеторки в двете полувремена на проверката с немския тим, в който преди години игра българският защитник Асен Караславов.

Двубоят в Анталия проследи и бившият треньор на Лудогорец, а сега наставник на българския национален отбор Ивайло Петев, който след националите в разградския тим.

През първото полувреме Лудогорец изпусна няколко добри възможности, при които Мисиджан, Марселиньо и Ешпиньо се разминаха с попадение. Гройтер Фюрт пък удари греда в края на полувремето.

През втората част Кишада и Вандерсон стреляха опасно към вратата на съперника, а след малко повече от час игра Себастиан Ернандес откри резултата след пряк свободен удар. Минути по-късно отново Ернандес можеше да удвои от подобна позиция, но германците се справиха.

До края на двубоя нямаше особени опасности пред двамата вратари и резултатът остана непроменен.

ludogorec.JPGСтартовите 11 за Лудогорец срещу Гройтер Фюрт: Иван Чворович (Аргилашки 30'), Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Александър Александров, Преслав Петров, Христо Златински, Фабио Ешпиньо, Михаил Александров, Марселиньо, Върджил Мисиджан и Роман Безяк.
През второто полувреме: Владислав Стоянов, Витиня, Александър Барт, Козмин Моци, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Себастиан Ернандес, Дани Абало, Вандерсон и Жуниор Кишада.