Йордания спечели първата си победа на Купата на Азия в Австралия, след като в мач от Група „D” се наложи с 5:1 над дебютанта Палестина. По този начин тимът на Рей Уилкинс запази шансове за класиране в следващата фаза.

Хамза Алдерадрех вкара четири гола при успеха. Първото попадение за Йордания беше реализирано от Юсеф Ахмад в 33-ата минута. Играещият в словенския Кърка Яка Ихбейш реализира почетното попадение за Палестина пет минути преди края. Това е първият в историята палестински гол на Купата на Азия.

С този успех Йордания сложи край на серията си от 11 поредни мача без победа на Купата на Азия. По този начин тимът на Рей Уилкинс се изравни по точки с Япония и Ирак, който по-късно днес играят мач помежду си.