Иран победи Катар с минималното 1:0 в Сидни и записа втори успех в Група „C”, който гарантира на водения от португалеца Карлош Кейрош тим участие на 1/4-финалите в турнира за Купата на Азия.

След равностойно първо полувреме без голове в двете врати Иран стигна до победното си попадение малко след почивката в 52-ата минута, когато Сердар Азмун се разписа след асистенция на бившия бранител на Фулъм и Волфсбург Ашкан Дежага.

С победата си Иран събра пълен актив от 6 точки и заема втора позиция в групата. Лидерът ОАЕ също е с 6 точки, а успехът на иранците му гарантира и на него участие в следващата фаза на турнира. Катар отпада от надпреварата заедно с Бахрейн, който също няма спечелена точка след първите си два мача.