Домакинът Австралия разби Оман с 4:0 и записа втора убедителна победа в Група „А” на Купата на Азия. В първия кръг „кенгурата” бяха сразили Кувейт с 4:1.

Възпитаниците на Ангелос Постекоглу доминираха напълно и бе въпрос само на време за реализиране на първото попадение, което падна в 27-ата минута, а негов автор стана Мат Макей след пас на Трент Сейнсбъри. Три минути по-късно халфът на Байер (Леверкузен) Роби Крус удвои преднината на домакините след асистенция на Масимо Луонго, а в последните секунди от добавеното време на първата част Марк Милиган реализира дузпа за класическото 3:0.

След почивката „кенгурата” леко намалиха оборотите, но все пак в 70-ата минута нападателят Томи Юрич оформи крайното 4:0 след извеждащо подаване на Матю Леки.

Така Австралия си върна първото място в групата с пълен актив от 6 точки и по-добра голова разлика от Южна Корея, чийто състав също е безгрешен до момента. Оман се свлече на дъното заради по-лошата си голова разлика от Кувейт, който също е без точки.