Южна Корея записа втора поредна минимална победа за Купата на Азия, след като надви Кувейт с 1:0 в Канбера в среща от Група „A” на турнира, провеждащ се в Австралия.

Победният гол за „тигрите” реализира играещият в катарския тим Лехвия Нам Тае Хи в 36-ата минута след подаване на 35-годишния ветеран Ча Ду Ри, играл за редица клубове от германската Бундеслига, както и за Селтик, но в момента подвизаващ се във ФК Сеул.

Воденият от тунизиеца Набил Маалул тим на Кувейт бе малко по-активен в началото на втората част, но възпитаниците на германеца Ули Щилике бързо си върнаха инициативата и запазиха минималния си аванс до последния съдийски сигнал.

След успеха си Южна Корея оглави групата с пълен актив от 6 точки. Кувейт е на дъното без спечелена точка. В другия мач от втория кръг на тази група домакините от Австралия ще играят срещу Оман и при успех може да си върнат първото място.