Шампионът на Азия за 2007 г. Ирак започна с победа участието си на настоящото издание на континенталния шампионат, което се провежда в Австралия. Тимът на Радхи Шейнашил се наложи с 1:0 над Йордания и влезе в ролята на претендент за класиране на 1/8-финалите.

Единственото попадение в срещата беше реализирано от халфа на английския Суиндън Ясер Касим в 77-ата минута, който се разписа след самостоятелен пробив в наказателното поле. Йордания завърши мача с 10 души, след като Анас Бани Ясим получи втори жълт картон шест минути преди края.

С този успех Ирак излезе на второ място в групата с три точки, колкото има и защитаващият титлата си от 2011 г. Япония. По-рано днес „сините самураи“ победиха Палестина с 4:0.