Шампионът на Азия Япония започна с победа защитата на трофея си. В мач от Група „D” на турнира в Австралия „сините самураи“ се наложиха с убедителното 4:0 над дебютанта Палестина.

Ясухито Ендо, който изигра 149-ия си мач за националния отбор, откри резултата в осмата минута с удар от 30 метра. В 25-ата минута тимът на Хавиер Агире удвои аванса си.

Шинджи Оказаки подложи главата си и продължи към мрежата удар на Шинджи Кагава от воле. Минута преди почивката Кагава спечели дузпа за тима си, след като беше съборен в наказателното поле от Мусаб Батат, а Кейсуке Хонда беше точен при удара си от бялата точка.

Мая Йошида вкара четвърти гол за Япония четири минути след началото на второто полувреме. Палестинците, които рядко затрудняваха четирикратния шампион на Азия завършиха мача с човек по-малко, след като Ахмед Махажна беше отстранен от игра 11 минути преди края за втори жълт картон.