Австралия започна с победа атаката на титлата от Купата на Азия. „Кенгурата“, които са домакин на турнира, се наложиха с 4:1 над Кувейт в мач от Група „А“.

Изненадващо арабският тим откри резултата в осмата минута, когато Хюсеин Фадхел се разписа с глава след центриране от корнер. 25 минути по-късно Тим Кейхил изравни, след като засече ниско центриране на Масимо Луонго, който надбяга трима съперници по дясното крило. Точно преди почивката и Луонго се разписа във вратата на Кувейт.

Миле Йединак вкара третия гол за Австралия в 62-ата минута. Капитанът на домакините беше точен при изпълнение на дузпа, а Джеймс Троизи се разписа във втората минута на добавеното време.

Австралия показа интересна успеваемост при ударите си към вратата на Хамид Юсеф. „Кенгурата“ вкараха 4 гола от осем точни изстрела към рамката. В другия мач от Група „А“ Южна Корея и Оман ще се изправят един срещу друг в събота сутринта в Канбера.