Барселона разгроми Елче с 5:0 в първи осминафинален мач от турнира за Купата на Испания. По този начин каталунците на практика си осигуриха участието на четвъртфиналите и обезмислиха реванша. На стадион "Ноу Камп" момчетата на треньора Луис Енрике излязоха твърдо решени да се реваншират пред своите привърженици за загубата с 0:1 от Реал Сосиедад през уикенда в мач от Примера дивисион. Играчите и треньорският щаб бяха подложени преди мача и на сериозни критики. Загавори се и за война в съблекалнята между Енрике и големите му звезди Лео Меси и Неймар.

Този път те започнаха като титуляри и бяха сред най-добрите на терена. Барселона доминираше тотално и първото попадение беше въпрос само на време. То падна в 35-ата минута. Меси подаде на Серхи Роберо, който с шпагат отклони към Луис Суарес и след като уругваецът поднесе към непокрития Неймар, той спокойно опъна мрежата отблизо за 1:0.

След гола феновете на Ноу Камп избухнаха във възгласи "Меси, Меси", показвайки недвусмислено какво мислят за всички полемики около името на аржентинеца напоследък.

В 39-ата минута след грешно върнат пас назад Луис Суарес се оказа абсолютно сам срещу вратаря, но опитът му да го прехвърли беше неуспешен.

Секунди по-късно обаче уругваецът вкара брилянтен гол. Той получи подаване пред пеналта, пропусна топката и рязко подмина защитник и финтира друг, преди да стреля покрай вратаря за 2:0.

Веднага след това Неймар изскочи отново очи в очи сам срещу стража Титон, но шутът му по диагонала излезе в аут. Секунди преди почивката домакините получиха дузпа. Неймар овладя пас зад защитата, нахлу в пеналта, където беше повален. Меси хладнокръвно реализира от “бялата точка” за 3:0. През второто полувреме доминацията на каталунците продължи.

В 56-ата минута Меси изведе перфектно Жорди Алба зад защитата на Елче и той успя да прокара топката между краката на вратаря за 4:0.

Само 3 минути по-късно Неймар вкара зрелищен гол. Бразилецът подмина защитник пред наказателното поле и стреля много силно от около 20 метра, топката рикошира в тялото на съперников играч и се заби право до сглобката на гредите – 5:0. Бившето крило на "Левски" Гари Родригес не взе участие в мача.

Барселона: Тер Щеген, Алба (61 - Адриано), Пике, Бартра, Дани Алвес, Масчерано, Сержи Роберо, Ракитич, Суарес, Неймар (67- Педро), Меси

Елче: Титон, Дамиан Суарес, Пелегрин, Ломбан, Роко, Албакар, Коро (57 - Жонатас), Фахр, Пашалич, Сисма (72 - Фрагапане), Кристиан Ерера (63 - Нигес).