Балкан (Ботевград) победи „Левски” като гост с 88:70 в зала „Универсиада” в първия мач от баскетболното ни първенство за 2015 година. Победата бе очаквана с оглед състава и състоянието на „сините”, които въпреки всичко се бориха докрай и играха достойно. С успеха Балкан излезе на второ място в класирането, а тимът на Тити Папазов е трети.

На почивката преднината на гостите от Ботевград бе 6 точки, но постепенно набъбна през втората част, за да стигне до 18 точки в края.

Най-резултатен за Балкан с 26 точки бе Иван Лилов, а по 11 точки вкараха Ненад Шулович, Вукота Павич и Мартин Маринов.

За „Левски” по 20 точки отбелязаха капитанът Павел Иванов и Алекс Симеонов, а с по 10 завършиха Димитър Ангелов и Павлин Иванов.