Българският национал Андрей Гълъбинов завърши годината с гол. 26-годишният нападател се разписа за Ливорно при домакинската загуба с 1:2 от Пескара в мач от 21 кръг на Серия „Б“.

Срещата не започна добре за домакините, които още в третата минута трябваше да правят принудителна смяна. Джони Москера беше заменен от Андреа Лучи.

В 36-ата минута Андрей Гълъбинов откри резултата за Ливорно. Това е петото попадение на българския национал и негово трето за последните две седмици.

Рикардо Маринеро изравни за Пескара в добавеното време на първата част, а десет минути преди края донесе победата на „делфините“ с точно изпълнение на дузпа.

Това беше първа загуба за Ливорно след поредни мача без поражение. Тимът на Гълъбинов остана на шесто място с 31 точки. Пескара, който записа втора поредна победа и няма загуба вече пет мача, се изкачи на 11-о място с 28 точки.