Българският национал Христо Николов-Гларуса и Олимпия (Любляна) записаха домакинска загуба със 74:77 от Цибона в Адриатическата лига, след като пропиляха аванс от 16 точки. За загребския тим това беше пета поредна победа.

Домакините от Любляна водеха с 9 точки след първата четвърт, а минута преди почивката авансът на „драконите“ беше 16 точки. През втората част гостите методично започнаха да наваксват изоставането си и 11 секунди преди края поведоха със 75:74.

Дино Мурич завърши с дабъл дабъл за Олимпия (Любляна) – 18 точки и 11 борби. Христо Николов също направи добър мач – 10 точки и 5 борби. Паоло Маринели беше единственият друг играч на словенския тим с двуцифрен точков актив – 10 точки.

Юре Лалич и Иван Сиришчевич бяха най-резултатни за Цибона – по 16 точки. Анте Жижич добави 12 точки, а Марин Рожич завърши с 6 точки и 10 борби.

С този успех Цибона излезе на пето място в класирането с 22 точки след 14 изиграни мача. Олимпия (Любляна) има същия актив, но е с по-добра точкова разлика.