Виляреал постигна класическо 3:0 на своя стадион „ЕЛ Мадригал” над Депортиво Ла Коруня. Срещата бе от 16-ия кръг на Примера, а головете бяха дело на Джовани дос Сантос и Вието, който се разписа два пъти. С петия си пореден успех Виляреал се върна на петото място в класирането в Примера.

Дос Сантос се нуждаеше от само 10 минути, за да даде преднина на домакините от близко разстояние, след като нисък удар на Денис Черишев беше спасен от Фабри.

Домакините вкараха два идентични гола между 68-ата и 73-ата минута. Първо, те не се хванаха на опита за изкуствена засада. Виктор Руис получи отляво и достави перфектен пас за Вието, който не сбърка отблизо. Пет минути по-късно отново Вието се възползва от подаване от същия фланг на Черишев.

Виляреал остана с 10 човека в 80-ата минута, когато резервата Томас Пина получи червен картон за неприятно влизане срещу Алекс, но тимът на Марселино не допусна гол.

Барселона – Кордоба 5:0
1:0 Педро Родригес (2), 2:0 Луис Суарес (53), 3:0 Жерард Пике (80), 4:0 Лионел Меси (82), 5:0 Лионел Меси (90+1)
20.12.14
19:00 ч.
Леванте – Реал Сосиедад 1:1
0:1 Серхио Каналес (48), 1:1 Андреас Иваншиц (90-дузпа)
Райо Валекано – Еспаньол 1:3
0:1 Серхио Гарсия (9), 1:1 Лео Баптищао (45), 1:2 Лукас (76), 1:3 Серхио Гарсия (90+5)
21.12.14
13:00 ч.
Виляреал – Депортиво (Ла Коруня) 3:0
1:0 Джовани дос Сантос (10), 2:0 Вието (68), 3:0 Вието (73)
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 154 мача, 60 победи за Атлетик (Билбао), 27 равенства, 67 победи за Атлетико (Мадрид)