Спечелилият десета европейска клубна титла тази година Реал (Мадрид) победи носителя на Копа Либертадорес Сан Лоренсо с 2:0 и триумфира като световен клубен шампион в мароканския град Маракеш. Това беше 22-а поредна победа за испанския гранд, който има рекордни четири световни купи, три от които във формата "Междуконтинентална купа". С толкова е и Милан, който зедно с Реал (Мадрид) и Бока Хуниорс имат спечелени по 18 международни трофеи.

Серхио Рамос (37) с глава и Гарет Бейл (51) донесоха победа на „кралския клуб” срещу любимия тим на папа Франциск. Обещаният запазен гол на Кристиано Роналдо за финала не се получи и португалският голмайстор си тръгва от турнира без отбелязано попадение.

Колумбиецът Хамес Родригес и Серхио Рамос се възстановиха и попаднаха в стартовия състав на Карло Анчелоти, а воденият от италианеца тим взе инициативата от самото начало и се настани в половината на аржентинския си съперник.

След пропуски на Карим Бензема и Гарет Бейл дойде 37-ата минута, в която Тони Кроос центрира от ъглов удар, а Серхио Рамос остана непокрит и с глава вкара за 1:0. В 44-ата минута бразилецът Марсело напусна принудително и на негово място влезе португалецът Фабио Коентрао, който доигра мача за Реал.

След почивката в 51-ата минута Иско намери с брилянтен пас непокрития Гарет Бейл и уелсецът шутира ниско под плонжа на вратаря Торико за 2:0. Едва две минути по-късно аржентинският тим отправи първия си по-опасен удар към вратата на Икер Касияс, но Калински прати топката над напречната греда.

В 66-ата Мас шутира ниско по диагонала, но Икер Касияс бе на мястото си. До края на мача Реал намали оборотите, а аржентинците така и не намериха сили поне за почетно попадение. В 90-ата минута Кристиано Роналдо можеше да се разпише, но с глава прати топката в ръцете на вратаря Торико.

Така Реал (Мадрид) наследи световната клубна титла от Байерн и завършва годината с четири трофея, след като спечели още Купата на Краля в Испания, Шампионската лига и Суперкупата на Европа.

1:0 Серхио Рамос (37), 2:0 Гарет Бейл (51)

Маракеш, „Стад дю Маракеш”
Съдия: Валтер Лопес (Гватемала)

Реал (Мадрид):
1.Касияс, 4.Серхио Рамос , 3.Пепе, 12.Марсело (44 - 5.Фабио Коентрао), 15.Карвахал (73  -17.Алваро Арбелоа), 11.Гарет Бейл, 8.Тони Кроос, 10.Хамес Родригес, 23.Иско, 7.Роналдо, 9.Бензема

Сан Лоренсо: 12.Торико, 3.Марио Йепес (61 - 2.Кето), 21.Мас, 14.Канеман, 11.Бариентос , 20.Ортигоса , 5.Мерсиер, 8.Калински, 7.Буфарини , 9.Каутеручо (68 - 26.Матос), 30.Верон (57 - 10.Романьоли)