Българският участник в Адриатическата лига „Левски” записа 11-а поредна загуба и общо 12-а в турнира. Пред празните трибуни на зала „Универсиада” възпитаниците на Тити Папазов отстъпиха с 64:74 пред шампиона в турнира Цибона (Загреб). „Сините” показа желание и прилична игра, но те не стигнаха за нещо повече в мача с хърватите.

Младият състав на столичани започна отлично и с две бързи тройки поведе с 6:0, но Цибона постепенно се съвзе и настигна българите. До края на частта гостите вече имаха аванс от 6 точки. Играчите на Славен Римац постепенно вдигнаха оборотите и до почивката „сините” изоставаха с 25:38.

Хърватите увеличиха аванса си до 28:47 в началните минути на второто полувреме, но след това видимо намалиха оборотите, а „Левски” се възползва от това и успя да съкрати изоставането си.

В последната част двата състава си вкараха по 18 точки и оформиха крайното 74:64 за Цибона.

„Левски” е на последно място в класирането с 14 точки.

"Левски" - Цибона (Загреб) 64:74 (12:18, 13:20, 21:18, 18:28)