Баскетболният ни вицешампион Лукойл Академик продължи победния си ход в първенството и записа десети успех от десет срещи. „Студентите” надиграха Балкан (Ботевград) у дома с 88:80. По този начин възпитаниците на Йовица Арсич остават непобедени на върха в класирането, докато тимът от Ботевград има 7 победи и 3 поражения.

Балкан направи много силна първа четвърт и успя да дръпне с 23:17, но Лукойл Академик показа тотално превъзходство през вторите 10 минути. „студентите” разпиляха съперника си и резултата за тази част бе 28:8 в тяхна полза. Това направи много трудна задачата за тима от Ботевград.

Лукойл Академик увеличи още преднината си през третата четвъртина, а в последната свали оборотите и позволи съкращаване на разликата, но не даде шанс за пълен обрат на Балкан.

Най-резултатен за победителите бе Тери Смит с 24 точки. С основна роля за успеха бяха и двама от юношите на клуба - Крис Минков и Николай Грозев, които вкараха по 10 точки.

За гостите с 20 точки завърши Павел Маринов, а 17 вкара Иван Лилов.