Новата звезда на голфа Рори Макилрой е номер 1 в анкетата "Спортист на годината", организирана от Ройтерс. Ирландецът преди дни загуби битката с Люис Хамилтън за Спортна личност на годината, но сега успя да се качи на върха.

При жените за номер 1 е обявена състезателката по бързо пързаляне с кънки Ирене Вурст от Холандия, която спечели 5 медала на Зимните олимпийски игри в Сочи. За Отбор на годината е определен националният тим на Германия по футбол, спечелил световната титла на Мондиал 2014.

Треньор на годината е Диего Симеоне от Атлетико Мадрид, а за Завръщане на годината е отличен Виктор Ан (бързо пързаляне с кънки). Приз за Пробив на годината се присъжда на тенисиста от Япония Кей Нишикори.

Бразилският национален отбор по футбол спечели в категорията за Провал на годината заради разгромната си загуба от Германия с 1:7 на полуфиналите на Световното първенство.