Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира за финала на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Анкара (Турция) с награден фонд 50 хиляди долара. Костова и Александра Корашвили (Украйна) победиха драматично Диана Бузян (Румъния) и Река-Лука Яни (Унгария) с 1:6, 7:6(1), 10-5.

Българката и украинката стартираха мача с пробив, но след това загубиха шест поредни гейма, с което и първия сет. Във втората част Бузян и Яни наваксаха пасив от 0:3, а при 5:4 имаха сервис, но пропиляха аванс от 40:15 и допуснаха пробив. В последвалия тайбрек Костова и Корашвили направиха изключителна серия от 11 поредни точки, с което изравниха резултата в сетовете и поведоха с 5:0 точки в решаващия шампионски тайбрек, което се оказа достатъчно за успеха.

Така 24-годишната българка заработи 48 точки за световната ранглиста на двойки и 697 долара. На финала Костова ще търси четвърта титла в кариерата си на двойки в турнирите на ITF, но първа от този ранг.