Виляреал, Реал Сосиедад и Гранада продължават на осминафиналите в турнира за Купата на Испания. "Жълтата подводница" победи Кадис с 3:0 в реванши от 1/16 финалите. Разписаха се Ману (55-дузпа) и Жерард Морено (79, 88). Виляреал продължава с общ резултат 5:1 от двата мача.

Реал Сосиедад надви Овиедо с 2:0. В герой за баските се превърна Алфред Финбогасон, който вкара и двете попадения, съответно в 28-ата и 62-ата минута. Първата среща завърши 0:0.

Гранада измъкна 1:1 при визитата си на Кордоба и след победа с 1:0 у дома в първия мач си осигури участие в следващата фаза. Андоне откри за домакините още в 5-ата минута, но Диего Майнс изравни в 59-ата минута. Гранада завърши мача с 10 човека след червен картон на Хави Маркес в 68-ата минута.