Николай Михайлов изигра нов силен мач в Турция. Вратарят на националния ни отбор беше титуляр за Мерсин при победата с 3:1 над Самсунспор в двубой от Група "С" за Купата на Турция. Михайлов отново бе стабилен под рамката, след като в предишната среща се превърна в герой, спасявайки дузпа при гостуването на Бурсаспор, завършило 1:1.

На мача днес със Самсунспор Серол Демирхан откри резултата за домакините в 25-ата минута, но Сафа Сербест изравни в 31-ата. Тогава Елдин Адилович стреля с глава, Михайлов спаси, но при добавката бранителят отбеляза за 1:1. Само четири минути по-късно Гювен Варол даде нова преднина на Мерсин. В края на мача пък унгарецът Марко Футаш подпечата успеха на Михайлов и компания.

След успеха българският страж публикува любопитна снимка на страницата си във "Фейсбук".

"Ледена баня след добра игра. Браво, Мерсин!", написа доволният Ники Михайлов.

С победата Мерсин излезе начело в класирането на Група "С" с актив от 4 точки. Толкова има и вторият Фатих Карагюмрюк, но заради по-лошата голова разлика остава зад тима на Михайлов. Трети е Бурсаспор с 2 точки, а последен е Самунспор без актив.