Гръцкият Панаксиакос (Наксос) с Габриела Цветанова се класира на осминафиналите в третия по сила европейски турнир за Купата на претендентите. Това стана след загуба с 2:3 (25:17, 14:25, 25:22, 21:25, 13:15) като гост на швейцарския Сагрес (Нюшател), пише  BGvolleyball.com.

Поражението обаче се оказа с цената на победа за нашето момиче. На гръцкия отбор бяха необходими само два гейма, след като в първия мач бе спечелил с 3:0. След като спечели първия за 27 минути, домакините от Швейцария изравниха. Интригата обаче приключи след края на третата част, която бе доста оспорвана и завърши след 31 минути и 25:22 в полза на Панаксиакос. След като си свършиха работата, сръбският треньор на тима Зоран Ковачич даде шанс и на резервните си състезателки да поиграят в мача.

Така само за три гейма Габриела Цветанова успя да реализира 22 точки (1 ас, 5 блокади, 36 % в нападение). 22 направи и съотборничката й Панагиота Диоти (3 блокади, 41 % в атака), но тя игра през цялото време.