ЦСКА победи Черно море с 3:1 в мач от 19 кръг на "А" група. След успеха "червените" остават на първо място с 44 точки. Лудогорец е втори с 38, но в неделя приема "Ботев" (Пловдив). Два гола за успеха над варненци вкара резервата Орелиен Жоаким (64, 68). Резултатът бе открит от Марин Оршулич още в 5-ата минута, а Стенио изравни в 14-ата. Попадението на Стенио бе едва второто, което ЦСКА получи на стадион "Българска армия" от началото на сезона. Другото е на Ешпиньо от Лудогорец.

Стойчо Младенов пусна в защита Венцислав Василев, Тунчев, Оршулич и Неманя Милисавлевич на мястото на Тончи Кукоч. В средата на терена излязоха Сънди и Бергонси, който смени Маркиньос. По крилата действаха Тони Силва и Луис Соарес, а напред Жуан Фелипе и Буш.

Гостите излязоха със схема 3-4-3. Тримата в отбрана бяха Котев, Стефан Станчев и Венков. Пред тях плътно играха Паланков и Живко Атанасов, а по крилата Стенио и Георги Божилов. Тримата офанзивни играчи отпред бяха Матиас Курьор, Симеон Райков и Мирослав Манолов.

Двубоят започна с бърз гол за ЦСКА. В 5-ата минута защитникът Марин Оршулич вкара почти гол близнак на този, който реализира в миналия кръг срещу Локомотив Пловдив. След центриране отдясно, топката тупна в наказателното поле и стигна до задната греда, където Оршулич реализира с наведена глава. В 12-ата минута "червените" имаха претенции за дузпа за падане на Луис Соарес в наказателното поле. В 14-ата минута Черно море изравни. Стенио Жуниор получи топката на метър от линията на наказателното поле навътре, стреля слабо, топката се отби в левия страничен стълб и влезе във вратата. В 33-ата минута Стойчо Младенов извърши принудителна смяна на вратаря Якуб Дивиш. Стражът получи контузия след влизане на Георги Божилов в краката му. На вратата на ЦСКА застана играещият помощник треньор Стоян Колев, който е на 38 години. До края на първото полувреме Черно море се позатвори, а домакините заиграха много вяло и без идея. В пореден мач "червените" показаха затруднения срещу отбор, който се прибира в половината си.

В 58-ата минута Стойчо Младенов пусна големият жокер Орелиен Жоаким, която смяна се оказа златна за ЦСКА. В 64-ата минута нападателят стреля извън наказателното поле, топката рикошира в играч на Черно море, тупна пред Илко Пиргов и влетя във вратата. Само четири минути след това отново нападателят от Люксембург бе в прегръдките на съотборниците си. След пробив и удар на Тони Силва, Пиргов изби, но при добавката Жоаким реализира за 3:1. Междувременно голмайсторът Буш отстъпи мястото си на Маркиньос, който заигра заедно с Бергонси в средата на терена. До края на мача темпото спадна, ЦСКА заигра на контраатаки, а Черно море не успя да стигне до нищо опасно пред вратата на домакините.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 3:1
1:0 Марин Оршулич (5), 1:1 Стенио (14), 2:1 Орелиен Жоаким (64), 3:1 Орелиен Жоаким (68)

cska.JPG
ЦСКА: 33.Якуб Дивиш (33 - smqna.jpg 99.Стоян Колев),  21.Венцислав Василев, 3.Александър Тунчев, 48.Марин Оршулич, 11.Неманя Милисавлиевич jalt.jpg, 22.Еденилсон Бергонси, 4.Стивън Сънди (58 smqna.jpg 13.Орелиен Жоаким), 70.Жуан Фелипе Рибейро, 7.Тони Силва, 20.Луис Сoарес, 17.Серджиу Буш (68 smqna.jpg 28.Маркиньос)
Резерви: 99.Стоян Колев, 77.Тончи Кукоч, 28.Маркиньос, 34.Денис Причиненко, 8.Борис Галчев, 71.Антон Карачанаков, 13.Орелен Жоаким
Треньор: Стойчо Младенов

more1.jpgЧерно море: 26.Илко Пиргов, 5.Стефан Станчев (75 smqna.jpg 11.Живко Петков), 4.Михаил Венков jalt.jpg, 6.Кирил Котев, 91.Живко Атанасов (74 smqna.jpg 25.Александър Александров),  84.Тодор Паланков jalt.jpg, 8.Стенио jalt.jpg, 14.Георги Божилов jalt.jpg, 13.Симеон Райков (67 smqna.jpg 17.Иван Коконов), 19.Матиа Курьор, 20.Мирослав Манолов
Резерви: 1.Илия Николов, 30.Димо Атанасов, 24.Слави Сталев, 25.Сашо Александров, 7.Бекир Расим, 17.Иван Коконов, 11.Живко Петков
Треньор: Никола Спасов

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Неманя Милисавлевич (ЦСКА); Георги Божилов, Стенио, Михаил Венков, Тодор Паланков (Черно море)