Берое постигна първата си победа в „А“ група след повече от месец, след като в мач от 19 кръг се наложи с 3:0 като гост на Марек. Жуниор Мапуку вкара два гола за успеха.

Домакините удържаха началния натиск на старозагорци, но защитата на Марек се срина в 31-ата минута, когато Станислав Костов се разписа с глава след центриране на Селим Керкар. Преди това Мапуку удари напречната греда над Емил Михайлов.

В 42-ата минута Мапуку отново прати топката в гредата на вратата на домакините, а в третата минута на добавеното време все пак успя да се разпише за Берое, наказвайки грешка на защитата.

Шест минути след началото на второто полувреме Жуниор Мапуку реализира второто си попадение в мача с точно изпълнение на пряк свободен удар. В 69-ата минута топката отново се удари в напречната греда на вратата на Михайлов. Този път след удар на Димо Бакалов.

С този успех Берое си гарантира зимуване на пето място в класирането на „А“ група. Преди днешната победа тимът на Петър Хубчев не беше побеждавал от 7 ноември, когато се наложи с 1:0 над „Левски“. Марек ще посрещне 2015 г. На предпоследното 11-място с 13 точки. Дупничани са без успех от 24 октомври – 1:0 над Хасково като гост.

Марек – Берое 0:3
0:1 Станислав Костов (31), 0:2 Жуниор Мапуку (45+3), 0:3 Жуниор Мапуку (52)

14 - Марек успява да удължи на натиска на Берое, като гостите на успяват да стигнат до опасен удар към вратата на домакините
18 - ГРЕДА. Мапуку прати топката в напречната гледа с параболичен удар към вратата на Марек
22 - Елиаш с глава прати топката право в ръцете на Емил Михайлов
31 - topka.jpg ГООЛ!! Берое бележи гол. Станислав Костов се разписва след центриране на Салим Керкар
42 - ГРЕДА! Мапуку отново прати топката в напречната греда над Емил Михайлов
45+3 - topka.jpg ГОООЛ!! Втори гол за гостите. Мапуку се разписа от удобна позиция след грешка на защитата на домакините

46 - svirkata.jpg Начало на второто полувреме. smqna.jpg Двойна смяна за Марек. Димитър Димитров на мястото на Бибишков, а Петър Тончев заменя Кръстовчев
52 - topka.jpg ГОООЛ!! Трети гол за Берое. Жуниор Мапуку е точен при изпълнение на пряк свободен удар
67 - smqna.jpg Последна смяна при домакините. Марио Близнаков на мястото на Димитър Андонов, който е освиркан от феновете на Марек
69 - ГРЕДА! Топката за трети път среща рамката на вратата на Емил Михайлов. Този път след удар на Димо Бакалов

Марек: 1.Емил Михайлов, 4.Денис Пидев, 3.Емил Виячки, 14.Милен Лахчев, 2.Ангел Йошев, 16.Димитър Петков, 19.Димитър Андонов (67-7.Марио Близнаков), 20.Димитър Илиев, 10.Еньо Кръстовчев (46-15.Петър Тончев), 8.Мартин Димитров, 11.Крум Бибишков (46-9.Димитър Димитров)
Резерви: 12.Веселин Цветковски, 9.Димитър Димитров, 7.Марио Близнаков, 6.Николай Николов, 15.Петър Тончев, 17.Димитър Владимиров, 5.Росен Йорданов
Треньор: Тенчо Тенев

ber.jpgБерое: 22.Благой Макенджиев, 19.Пламен Тенев, 4.Аласан Н'Диайе (53-8.Самир Аясс), 3.Владимир Зафиров jalt.jpg, 15.Георги Динков, 70.Георги Костадинов, 27.Игор Джоман, 9.Станислав Костов jalt.jpg (73-11.Крис Гади), 21.Елиаш, 26.Салим Керкар, 30.Жуниор Мапуку (65-25.Димо Бакалов)
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 2.Илия Мунин, 92.Стефан Спировски, 8.Самир Аясс, 11.Крис Гади, 25.Димо Бакалов, 10.Венцислав Христов
Треньор: Петър Хубчев