Литекс спечели с 4:1 гостуването си на Хасково в мач от 19 кръг на „А“ група. Успехът позволи на „оранжевите“ да съберат актив от 32 точки и до подновяването на шампионата през пролетта ще делят третото място с Локомотив (София). Уилмар Джордан вкара два гола за успеха на тима на Красимир Балъков.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута чрез Пламен Гълъбов, който беше точен при добавката на удар на Васил Божиков с глава. Попадението на Гълъбов беше признато едва след намесата на страничния рефер и на допълнителния съдия, които потвърдиха, че топката е преминала голлинията преди да бъде избита. В 33-ата минута Армандо Ваюши удвои аванса на Литекс след центриране на Данило Асприля отдясно.

Седем минути след началото на второто полувреме „оранжените“ се сдобиха с преднина от три гола. Уилмар Джордан беше точен с глава след центриране на Страхил Попов. Шест минути по-късно колумбиецът вкара втория си гол в мача. Този път след пас на Ваюши. В добавеното време Димитър Алексиев реализира почетното попадение за Хасково. Той се разписа при добавката на удар на Георги Коруджиев, париран от Винисиус Баривиейра.

Литекс ще посрещне 2015 г. на четвърто място с 32 точки, колкото има и Локомотив (София). „Железничарите“ са с по-предно класиране заради по-добра голова разлика в преките двубои. Хасково е последен с едва 7 точки.

Хасково – Литекс 1:4
 0:1 Пламен Гълъбов (12), 0:2 Армандо Ваюши (33), 0:3 Уилмар Джордан (53), 0:4 Уилмар Джордан (59), 1:4 Димитър Алексиев (90+3)

9 - Вратарят на Банков спаси опасен удар на Румен Руменов от точката на дузпата
12 - topka.jpg  ГОООЛ!! Литекс повежда в резултата с гол на Пламен Гълъбов. Той се разписа при добавката на удар на Божиков с глава, който беше отразен от Банков. Голът при удара на Гълъбов бе признат след намесата на страничния и допълнителния съдия, които показаха, че топката е преминала голлинията преди да бъде изчистена от защитник
23 - Защитник на домакините изчиства топката от голлинията след удар на Руменов, който беше преодолял вратаря и стреля към вратата
33 - topka.jpg ГОООЛ!! Гостите удвояват аванса си. Армандо Ваюши се разписва след опасно центриране на Данило Асприльо от дясно.

46 - svirkata.jpg Начало на второто полувреме. smqna.jpg Две смени за Хасково. Атанас Чепилов и Мариус Найденов влизат в игра, а Бейсим Бейсим и Дончо Атанасов излизат
53 - topka.jpg ГОООЛ!! Трети гол в полза на Литекс. Уилмар Джордан е точен с глава след центриране на Страхил Попов отдясно
59 - topka.jpg ГОООЛ! Литекс реализира за четвърти път във вратата на Хасково. Уилмар Джордан се разписа след центриране на Ваюши отляво
70 - smqna.jpg Последна промяна в състава на Литекс. Георги Минчев на мястото на Антон Недялков
72 - smqna.jpg Трета смяна за домакините. Майкъл Тевия отстъпва мястото си на Джихат Кямил
90+3 - topka.jpg ГОООЛ!! Домакините връщат едно попадение в края на мача. Димитър Алексиев се разписа при добавката на удар на Коруджиев

Хасково: 1.Николай Банков, 7. Вълчан Чанев, 26.Костадин Ничев, 77.Бейсим Бейсим (46-88.Атанас Чепилов), 18.Майкъл Тевия (72-6.Джихат Кямил), 19.Мартин Райнов, 5.Олег Шалаев, 16.Георги Коруджиев, 39.Димитър Алексиев, 9.Дончо Атанасов (46-10.Мариус Найденов), 11.Петьо Николов
Резерви: 13.Емил Данчев, 23.Владислав Узунов, 10. Мариус Найденов, 6.Джихат Кямил, 17.Кирчо Крумов, 88.Атанас Чепилов, 14.Никола Петров
Треньор: Емил Велев

lit.jpgЛитекс: 31.Винисиус Баривиейра, 16.Страхил Попов, 6.Джаксън Менди, 28.Пламен Гълъбов, 13.Васил Божиков, 21.Александър Цветков, 3.Антон Недялков (70-7.Георги Минчев), 19.Румен Руменов (62-15.Кристиян Малинов), 70.Данило Асприля (55-99.Кирил Десподов), 14.Армандо Ваюши, 9.Уилмар Джордан
Резерви: 12.Александър Конов, 18.Илия Миланов, 23.Иван Горанов, 88.Никола Колев, 99.Кирил Десподов, 15.Кристиян Малинов, 7.Георги Минчев
Треньор: Красимир Балъков