Славия посече "Левски" в последния двубой за годината и за двата отбора. "Белите" победиха с 3:1 на "Овча купел" след хеттрик на Жереми Манзоро. Загубата остави "сините" на ръба на шестото място, а поражението бе поредно рекордно за календарната 2014 година.

Славия поведе с гол на Манзоро от пряк свободен удар в 43-ата минута. В добавеното време на първото полувреме Аймен Белаид бе изгонен за втори жълт и червен картон, след като вкара с ръка топката във вратата на "белите". С човек по-малко "сините" изравниха след гол от дузпа на Валери Домовчийски в 54-ата минута. Манзоро отново изведе Славия напред в резултата в 68-ата минута и довърши противника с третото си попадение две минути преди края.

Георги Иванов не можеше да разчита на контузените Владимир Гаджев, Георги Сърмов и Амари, както и на наказания Аниете. Така в защита излязоха Пламен Крумов, Белаид, Стойчев и Веселин Минев. В средата на терена започнаха Роман Прохазка, Пламен Димов, Божидар Краев и Луис Педро, а напред един зад друг действаха Бедоя и Валери Домовчийски.

Първото полувреме бе слабо и без кой знае колко чисти голови положения. Защитата на "Левски" обаче в пореден мач се представи на ниско ниво и допускаше чести грешки. Като тази в 23-ата минута, когато след центриране Радослав Василев бе оставен непокрит, но само забавянето му лиши Славия от попадение. Луис Педро бе най-активен за "Левски", но за кой ли път се увличаше в постоянни индивидуални пробиви, които в крайна сметка не довеждаха до нищо опасно. В 29-ата минута бразилецът получи топка вляво, стреля от малък ъгъл, но не успя да намери целта. После и Прохазка добави, но неточно. В 43-ата минута Славия поведе с 1:0 на практика с първия си точен удар във вратата. Манзоро изпълни перфектно пряк свободен удар и остави безпомощен Пламен Илиев. В добавеното време на първото полувреме се стигна до най-интересното положение. След центриране Белаид вкара топката във вратата с ръка. Първоначално попадението бе зачетено от съдията Георги Кабаков и помощниците му, но след малко бе отменено. Реферът показа втори жълт и съответно червен картон за Белаид, който остави "Левски" в намален състав.

В началото на второто полувреме Георги Иванов извади Пламен Крумов и пусна Мирослав Иванов, който веднага му се отблагодари. Халфът бе съборен в наказателното поле и съдията даде дузпа за "сините". Валери Домовчийски изравни от бялата точка, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата. Последваха две дефанзивни смени на Иван Колев в Славия - излязоха Савич и Касай и влязоха Димитър Пиргов и Станислав Генчев. Въпреки двете промени Славия поведе в резултата в 68-ата минута с 2:1. След самостоятелен рейд Манзоро увлече няколко бранители и стреля от границата на наказателното поле без да бъде пресрещнат и притиснат от никой в синьо. Георги Иванов веднага реагира и пусна на мястото на Луис Педро нападателя Илия Димитров, но "Левски" така и не стигаше до вратата на Славия. Дори напротив - домакините имаха няколко прекрасни контраатаки, които можеха да изиграят по-добре и да реализират трето попадение. В 80-ата и 81-ата минути "Левски" имаше две възможности, но повече хаотични. В 88-ата минута Славия довърши "Левски" с трети гол. Автор на попадението бе отново Жереми Манзоро. След хубава контраатака топката попадна в Манзоро, който от границата на наказателното поле стреля във вратата за крайното 3:1.

Двубоят по минути ТУК

СЛАВИЯ - "ЛЕВСКИ" 3:1
1:0 Жереми Манзоро (43), 1:1 Валери Домовчийски (54-дузпа), 2:1 Жереми Манзоро (68), 3:1 Жереми Манзоро (87)