Лукойл Академик продължава победната си серия в Националната баскетболна лига след успеха си с 97:70 (32:34, 28:8, 19:18, 18:10) над Ямбол като гост. "Студентите" продължават да са единственият тим в родното първенство, който след девет кръга не познава поражението.

Лукойл Академик имаше превес във всеки компонент на играта и остави шансове на домакините само в първата и третата четвърт, а особено показателна за разликата между двата тима бе третата част, в която гостите записаха 28 точки срещу 8 за съперника.

Морис Къри бе най-резултатен за победителите с 21 точки, а  Бруно Шундов добави 16 точки. За Ямбол се отличи Тейлър Лейзър с 27 точки. Лукойл Академик е начело с 9 победи от 9 мача, следван от "Левски" със 7 победи и 2 загуби.