Локомотив (София) победи като гост Локомотив (Пловдив) с 4:0 в мач от последния есенно-зимен 19 кръг на "А" група. След успеха столичните "железничари" си гарантираха трето място с 32 точки, а Локомотив Пловдив остана с 20 в долната половина на таблицата. Донякъде изненадващата гръмка победа на Локомотив (София) изненадва, тъй като клубът не бе в най-доброто финансово състояние в последните няколко месеца. Треньорският щаб начело с Димитър Васев обаче прави чудеса в последните мачове и тимът заслужено заема място след лидерите ЦСКА и Лудогорец. Два гола за успеха на "Лаута" отбеляза Ламджет Шехуди (30, 45+2), а по един добавиха Марко Ранджелович (21) и Даниел Генов (42). За Локомотив (Пловдив) игра задържаният за разпит във връзка с "черно тото" Мартин Камбуров, който бе освободен от ареста преди около денонощие.

Локомотив (Пловдив) изглеждаше жалко подобие на отбор през цялото първо полувреме. Съвсем логично гостите вкараха четири гола, а можеха да отбележат още поне два. Том бе един от най-добрите в състава на Локо (София), след като през него минаха повечето атаки по десния фланг. В 11-ата минута Камен Хаджиев можеше да реализира, но с глава прати топката покрай вратата. В 21-ата минута Марко Ранджелович откри резултата в полза на столичните "железничари". След центриране от фаул сърбинът изскочи зад защитата и близо до гредата прати топката във вратата. При повторенията обаче се видя, че по-скоро има засада на Ранджелович. В 30-ата минута Ламджет Шехуди направи резултата 2:0. Том центрира отдясно, Шехуди бе оставен непокрит и с глава прати топката във вратата на Божидар Митрев. При първите два гола, както и при следващите два защитата на Локомотив (Пловдив) действаше все едно се събираше за първи път в тази формация. В 42-ата минута Даниел Генов покачи на 3:0. Той овладя топката на границата на наказателното поле, направи за смях Ангел Грънчов, който стоеше без да му противодейства, и я търкулна покрай Митрев. В добавеното време на първото полувреме резултатът набъбна на 4:0 в полза на софийския Локомотив. Това попадение падна при още по-слаба и неориентирана защита и вратар на пловдивчани. Центрирана балонна топка отдясно се тупна няколко пъти в наказателното поле, Богомил Дяков направи странен пирует в опит да я избие, тя попадна в Шехуди, който вкара за 4:0.

На полувремето треньорският щаб на Локомотив (Пд) направи две смени - излязоха Дани Кики и Мартин Камбуров, а на техните места влязоха Ерик де Врийзе и Станислав Маламов. Гостите обаче продължиха да играят по-добре и да имат по-интересните положения. В 63-ата минута Владислав Романов за малко не засече хубаво центриране на Румен Трифонов във вратата. Последва първи по-сериозен пропуск на домакините. Бирсент Карагерен обаче би от външната страна на вратата. До края на двубоя Том се отчете с още един хубав удар, а след това отстъпи мястото си на Даниел Васев.

Двубоят по минути ТУК

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 0:4
0:1 Марко Ранджелович (21), 0:2 Ламджет Шехуди (30), 0:3 Даниел Генов (42), 0:4 Ламджет Шехуди (45+2)