Петър Пенчев записа успешен повторен дебют начело на „Ботев“ (Пловдив). В мач от 18 кръг на „А“ група „канарчетата“ се наложиха с 2:0 над Хасково като домакин. Така „жълто-черните“ спряха серията си от три поредни загуби (две за първенство и една за Купата на България).

Домакините имаха предимство в играта от самото на начало на мача, но направиха редица пропуски пред вратата на Николай Банков. Цветелин Чунчуков, Николай Цветков, Мариян Огнянов и Лъчезар Балтанов не успяха да пробият стража на гостите.

Чунчуков откри резултата в началото на второто полувреме. Младата звезда на „Ботев“ беше точен с удар от границата на наказателното поле. Малко след това Хасково остана с човек по-малко на терена, след като Педро Еуженио получи втори жълт картон.

В 62-ата минута Чунчуков с глава прати топката в напречната греда. Осем минути след това падна вторият гол за „канарчетата“. Лъчезар Балтанов се разписа след асистенция на Йордан Христов.

При най-опасните положения за гостите по време на мача вратарят Адам Стаховяк спаси удари Атанас Чепилов и Дончо Атанасов, а защитата блокира удар на Майкъл Тевия от точката на дузпата.

С този успех „Ботев“ (Пловдив) събра 27 точки и излезе на шесто място в класирането на „А“ група. Хасково остана на последната 14-а позиция. В последния си мач за тази есен „жълто-черните“ гостуват на Лудогорец на 14 декември, а ден по-рано Хасково приема Литекс.

Най-интересното от мача по минути - ТУК

„БОТЕВ“ (ПЛОВДИВ) – ХАСКОВО 2:0
1:0 Цветелин Чунчуков (56), 2:0 Лъчезар Балтанов (70)

„Ботев“ (Пловдив): 1.Адам Стаховяк, 37.Росен Колев jalt.jpg, 24.Лазар Марин, 18.Радослав Терзиев, 11.Йордан Христов, 17.Лъчезар Балтанов (78-15.Християн Казаков), 16.Томаш Иршак jalt.jpg, 7.Мариян Огнянов, 77.Момчил Цветанов (69-38.Милен Гамаков), 23.Цветелин Чунчуков (81-95.Станислав Дрянов), 19.Иван Цветков
Резерви: 89.Михаил Иванов, 3.Роман Инез, 2.Владимир Айтов, 38.Милен Гамаков, 15.Християн Казаков, 95.Станислав Дрянов, 20.Серкан Юсеин
Треньор: Петър Пенчев

Хасково: 1.Николай Банков, 20.Педро Еуженио jalt.jpg 4erven.jpg , 25.Костадин Ничев, 24.Мартин Ковачев, 14.Иван Скерлев, 18.Майкъл Тевия (71-19.Мартин Райнов), 5.Олег Шалаев, 23.Владислав Узунов (61-9.Дончо Атанасов), 7.Вълчан Чанев, 88.Атанас Чепилов, 39.Димитър Алексиев (80-10.Мариус Найденов)
Резерви: 22.Боян Пейков, 19.Мартин Райнов, 16.Георги Коруджиев, 9.Дончо Атанасов, 8.Емил Ангелов, 10.Мариус Найденов
Треньор: Емил Велев