Доста странен гол, отбелязан с бедро от Марин Оршулич, помогна на ЦСКА да победи с  2:0 над Локомотив (Пловдив) на „Армията” и да се върне на първото място. Това бе първо попадение на хърватския защитник за „червените”, които днес дебютираха с новите си екипи. Другият точен удар бе на резервата Жоаким.

ЦСКА започна много силно двубоя, в който Стойчо Младенов заложи на познати футболисти и позната схема – 4-2-3-1. Гостите пък бяха без редица титуляри – Йордан Господинов, Янко Сандански, Диян Молдованов, Благой Наков, Венелин Филипов и най-голямата си звезда – Мартин Камбуров. В центъра на защитата треньорът Христо Колев заложи на аржентинеца Парино за партньор на Ангел Грънчов. Двамата, заедно с младия и доста перспективен вратар Александър Витанов, се справиха на доста прилично ниво.

Само в рамките на две минути „червените” пропиляха две чисти положения, а в 6-ата Маркиньос изпълни два поредни фаула, които не доведоха до нещо сериозно.

Бавно и постепенно Локо изравни играта, след като тоталният натиск на ЦСКА стихна. Нещо повече - пловдивските „железничари” погледнаха и към вратата на Дивиш и даже я застрашиха. И то сериозно. Хубав удар на Дани Кики срещна гредата, а при добавката Георги Стефанов отбеляза, но съдиите правилно маркираха засада.

Явно невъзстановеният Тончи Кукоч нямаше сили да изкара не само цял мач, но и едно полувреме, и още в 38-ата минута Неманя Милисавлевич го замени.

В края на първата част ЦСКА отново се опита да притисне гостите, но добрата игра на съперника в защита не позволи до сериозни опасности. Всъщност, при единствената такава Серджиу Буш направи може би най-големия пропуск за „червените” от началото на сезона – озова се фронтално сам срещу Витанов, но би анемично в тялото му. Така румънецът за пореден път „демонстрира”, че от победата над „Левски” с 3:0, когато бе главният герой, формата му спада драстично с всеки изминал двубой.

През второто полувреме Стойчо смени схемата – извади разочаровалия Маркиньос и пусна втори нападател в лицето на Жоаким. Което промени и стила на „червените”, но не и качеството на играта. Само няколко минути по-късно Младенов върна пак схемата 4-2-3-1, тъй като извади Буш и вкара в игра Бергонси.

ЦСКА действаше мудно, бавно и набезите му, ако могат да се нарекат такива, бяха доста лесно разгадаеми за отлично подредената защита на Локомотив (Пловдив).

В 58-ата минута домакините стигнаха до гол, който бе доста странен. След центриране от  корнер Марин Оршулич бутна топката с бедрото си и тя влезе в мрежата. Попадение, което като че ли символизираше цялостното състояние на „армейците” през целия мач. Цялостното състояние, защото специално тази вечер футболистите в червени разочароваха въпреки успеха.

Лек живец се забеляза едва след появата на Бергонси, който освежи значително играта на ЦСКА.

В 85-ата минута падна и второто попадение. Фелипе центрира добре, а Жоаким още по-добре насочи красиво с глава топката, която се отби в гредата и попадна в мрежата.

По този начин „червените” възвърнаха една интересна тенденция, която ни показаха в няколко поредни мача в началото на сезона – да не вкарват гол преди почивката, а да вземат трите точки през второто полувреме.