Локомотив (Горна Оряховица) е единственият втородивизионен тим, който се класира на 1/4-финалите на Купата на България. „Железничарите“ продължават напред, след като спечелиха с 1:0 гостуването си на Дунав (Русе). Първата среща на 29 октомври беше завършила при резултат 1:1.

Още в 8-ата минута Явор Генчев беше близо до откриване на резултата в полза на Локомотив, но ударът му беше париран от Радосвет Христов. След това Дунав упражни натиск, но само добрите намеси на Радослав Рашков попречиха на русенци да стигнат до гол. Михаил Милчев пък с глава стреля на сантиметри от вратата на гостите.

Контраатака в началото на второто полувреме се оказа решаваща за успеха на тима от Горна Оряховица. В 54-ата минута Илия Христов се измъкна сам срещу вратаря Христов и прати топката във вратата. Малко след това срещата беше прекъсната за кратко заради димка, хвърлена от феновете на Дунав.

Вратарят Рашков и защитата пред него удържаха на последвалия домакински натиск. Така Локомотив (Горна Оряховица) удържа минималния си аванс и се класира за 1/4-финалите на Купата на България.

Дунав – Локомотив (Горна Оряховица) 0:1
0:1 Илия Христов (54)

Дунав: Радосвет Христов, Николай Колев, Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Андреас Васев, Християн Кожухаров (58-Йордан Димитров), Георги Чакъров, Мирослав Будинов

Локомотив (Горна Оряховица): Радослав Рашков, Илия Карапетров, Александър Горанов, Мариян Иванов, Атанас Фиданин, Йордан Апостолов, Антоний Балъков, Явор Генчев (60-Атанас Димитров), Любомир Генчев (80-Иван Пенев), Янаки Смирнов (90-Николай Иванов), Красен Трифонов