С два късни гола Локомотив (София) победи с 2:0 Марек у дома и по този начин излезе на трето място в класирането на "А" група. Резултата на стадиона в кв. "Надежда" откри Ламжед Шехуди в 84-ата минута. В последните секунди на добавеното време пък Йордан Тодоров вкара за 2:0 на празна врата след контраатака. Вратарят Емил Михайлов реши да се включи при изпълнение на корнер, но вместо да се стигне до изравняване стана точно обратното.

По време на цялата среща столичните железничари доминираха. Романов през първото полувреме можеше да открие, но удар на метри от вратата излезе в аут. Гостите рядко успяваха да организират контраатака и предимно се защитаваха.

Ключовият момент в двубоя бе 73-ата минута, когато влезлият на почивката Златко Бонев получи втори жълт картон и напусна терена. Това мотивира допълнително локомотивци, чиито усилия бяха възнаградени с гола на Шехуди в 84-ата минута. Попадение, което не отказа домакините да атакуват. Изглеждаше обаче, че второ няма да падне, но контраатака в самия край позволи на Йордан Тодоров на празна врата да вкара за 2:0.

Благодарение на успеха софиянци са вече трети с 29 точки, докато дупничани са предпоследни с 13 точки.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ:
40 - Локо (Сф) владее инициативата, но Емил Михайлов демонстрира стабилност и не позволява топката да влезе в мрежата му.
45+2 - ОПАСНО! Романов от няколко метра не намери очертанията на вратата на Михайлов.
-----------------------------
50 - Даниел Генов пада в наказателното поле след влизане на Милен Лахчев. Съдията отсъжда аут.
73 - jalt.jpg 4erven.jpg Марек остава с човек по-малко след втори жълт картон на резервата Златко Бонев.
90+4 - topka.jpg ГООООООООЛ! Йордан Тодоров вкарва втори гол за домакините. Емил Михайлов се бе включил в предни позиции при корнер, след което последва контраатака.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - МАРЕК

2:0
1:0 Ламжед Шехуди (84), 2:0 Йордан Тодоров (90+4)
София
, ст. "Локомотив"
Съдия: Ангел Баялцалиев

Локомотив: 1. Божидар Митрев, 16. Камен Хаджиев, 5. Марко Ранджелович, 15. Траян Траянов, 69. Елтон Дош Рейш, 26. Иво Иванов, 33. Евертон Джилио-Том jalt.jpg, 47. Антонио Ливраменто, 29. Ламжед Шехуди topka.jpg , 7. Даниел Генов (smqna.jpg  89 - 21. Даниел Гаджев), 11. Владислав Романов
Резерви: 84. Валентин Галев, 77. Йордан Тодоров topka.jpg , 21. Даниел Гаджев, 14. Даниел Васев, 19. Димитър Велковски, 23. Александър Манолов, 9. Преслав Йорданов
Старши треньор: Димитър Васев

Марек: 1. Емил Михайлов, 14. Милен Лахчев, 9. Ангел Йошев jalt.jpg, 3. Емил Виячки, 4. Денис Пидев, 19. Димитър Андонов jalt.jpg, 10. Димитър Петков jalt.jpg, 20. Димитър Илиев, 8. Мартин Димитров, 15. Петър Тончев (smqna.jpg 46 - 18. Златко Бонев jalt.jpg 4erven.jpg), 9. Димитър Димитров (smqna.jpg 86 - 16. Николай Николов jalt.jpg)
Резерви: 13. Веселин Цветковски, 16. Николай Николов, 17. Димитър Владимиров, 18. Златко Бонев, 13. Александър Близнаков, 9. Росен Йорданов, 10. Еньо Кръстовчев
Старши треньор: Тенчо Тенев