Черно море победи "Левски" с минималното 1:0 в двубой от 18 кръг на "А" група. Единственото попадение на много тежкия и кален терен на "Тича" реализира Матиа Курьор в 43-ата минута. След успеха варненци събраха 25 точки и запазиха шансовете си за класиране в първата шестица. "Левски" остана с 28 точки и може да бъде изместен след мачовете на преследвачите Литекс и Локомотив (София). Това бе шеста загуба за "сините" от началото на сезона, които гостуват на Славия в последния кръг преди зимната пауза.

Съдията Георги Йорданов ръководи прилично първото полувреме, но през второто изпусна мача. Ако през първото полувреме положението при падането на Луис Педро в наказателното поле бе спорно, то в добавеното време реферът не даде чиста дузпа за Черно море. След центриране в наказателното поле Пламен Крумов игра с ръка, но съдията не показа бялата точка. Георги Йорданов извади по един червен картон за футболисти от двата тима - на Марчин Бургхард от Черно море и Антонио Аниете за "Левски". Картонът на Аниете бе пресилен, въпреки че той вече имаше един жълт и съдията можеше да му покаже втори, а не директен червен.

Треньорът на домакините Никола Спасов, който днес празнува имен ден, не можеше да разчита на контузените Даниел Георгиев, Клок, вратаря Китанов и Бакари, а наказан бе Сашо Александров. Спасов заложи на трима в отбрана, четирима в средата на терена и трио в атака - Симеон Райков, Георги Божилов и Мирослав Манолов.

"Левски" излезе с Пламен Крумов в отбрана, в средата започнаха Белаид и Стойчев, а отляво младият Орачев смени наказания Веселин Минев. В сердата на терена стартираха Прохазка и Пламен Димов, по крилата Луис Педро и Краев, а напред един зад друг Бедоя и Аниете.

Двубоят започна с по-активна игра и два пропуска на Черно море, чийто футболисти по-бързо се приспособиха към тежкия наводнен и кален терен. Във 2-ата минута Пламен Илиев сбърка и излезе неразчетено, след което Котев игра с глава, но прати топката над вратата. В 9-ата минута вратарят отново не се намеси добре и изпусна топката, Бургхард се хвърли в краката му и от легнало положение не успя да я прати във вратата. Последваха далечни и неточни удари на Бургхард, а след 25-ата минута "Левски" поизравни играта. Единственото по-спорно положение дойде в 28-ата минута, когато Луис Педро падна в наказателното поле след съприкосновение със Стефан Станчев, но съдията Георги Йорданов показа жълт картон на бразилеца за симулация. В 43-ата минута Черно море поведе в резултата. За пореден път Михаил Венков свърши много работа по левия фланг, центрира добре и от въздуха Матиа Курьор отбеляза красиво попадение. Мики Орачев и Белаид не заеха най-добрите места в наказателното поле, Курьор остана сам и шутира, топката се отби в гърба на Орачев и влетя в мрежата на Пламен Илиев.

На полувремето младият Божидар Краев отстъпи мястото си на Наджиб Амари. За няколко минути съдията Георги Йорданов показа пет жълти картона. Гонзо направи още една смяна, Валери Домовчийски влезе на мястото на Луис Педро. В 67-ата минута Божилов стреля извън наказателното поле, топката рикошира и Пламен Илиев в последния момент спаси преди да влезе в долния ляв ъгъл. И през второто полувреме атаката на "Левски" на работеше, като тимът не създаде чисто голово положение. Варненци продължиха да играят по-често с топката, движеха се повече и допускаха по-малко грешки от съперника. В 77-ата минута Никола Спасов изненада, като вместо да "затваря" мача пусна още един - четвърти, нападател в лицето на Живко Петков. Той застана на върха на атаката, а Мирослав Манолов заигра зад него, по крилата останаха Коконов и Симеон Райков. Тази схема обаче остана за две-три минути, след като Спасов извади Райков и пусна централния бранител Живко Атанасов. Черно море заигра с четирима в отбрана и не позволи на противника да създаде финален натиск. В последните секунди показалият общо 13 жълти картона Георги Йорданов изгони Марчин Бургхард след втори жълт и съответно червен картон. Малко след това реферът изгони малко пресилено с червен картон Антонио Аниете.

Двубоят по минути ТУК

ЧЕРНО МОРЕ - "ЛЕВСКИ" 1:0
1:0 Матиа Курьор (43)

Черно море: 26.Илко Пиргов jalt.jpg, 6.Кирил Котев jalt.jpg, 5.Стефан Станчев jalt.jpg, 4.Михаил Венков, 84.Тодор Паланков, 18.Марчин Бургхард jalt.jpg 4erven.jpg , 8.Стенио, 19.Матиа Курьор (60 smqna.jpg 17.Иван Коконов), 14.Георги Божилов (77 smqna.jpg 11.Живко Петков), 31.Мирослав Манолов jalt.jpg, 13.Симеон Райков (82 smqna.jpg 91.Живко Атанасов)
Резерви:
1.Илия Николов, 30.Димо Атанасов, 91.Живко Атанасов, 24.Слави Сталев, 7.Бекир Расим, 17.Иван Коконов, 11.Живко Петков
Контузени
: Китанов, Даниел Георгиев, Клок, Бакари
Наказан: Сашо Александров
Треньор: Никола Спасов

7.jpg"Левски": 23.Пламен Илиев, 71.Пламен Крумов jalt.jpg, 3.Аймен Белаид, 5.Борислав Стойчев jalt.jpg, 4.Мики Орачев jalt.jpg, 7.Роман Прохазка, 35.Пламен Димов jalt.jpg, 10.Мигел Бедоя jalt.jpg, 11.Луис Педро jalt.jpg (55 smqna.jpg 17.Валери Домовчийски), 12.Божидар Краев (46 smqna.jpg 13.Наджиб Амари - 77 smqna.jpg 8.Антон Огнянов jalt.jpg), 20.Антонио Аниете jalt.jpg 4erven.jpg
Резерви: 1.Кристиян Наумовски, 16.Мирослав Иванов, 77.Стефан Велев, 8.Антон Огнянов, 21.Радослав Цонев, 13.Наджиб Амари, 17.Валери Домовчийски
Контузени: Владимир Гаджев, Борислав Цонев, Георги Сърмов
Наказан: Веселин Минев
Треньор: Георги Иванов-Гонзо

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Марчин Бургхард, Мирослав Манолов, Кирил Котев, Стефан Станчев, Илко Пиргов (Черно море); Луис Педро, Пламен Крумов, Мигел Бедоя, Пламен Димов, Мики Орачев, Антонио Аниете, Антон Огнянов, Борислав Стойчев ("Левски")
Червени картони: Марчин Бургхард (Черно море-90 минута); Антонио Аниете (90+3 минута)