Черно море бе много близо да нанесе първа изненадваща загуба на Лукойл Академик, но не издържа. Варненци паднаха у дома с 82:87. Така вицешампионите записаха осми пореден успех от началото на сезона, а "моряците" имат баланс 4-4. Черно море изигра перфектна първа част, която спечели с 33:16 и именно тези 17 точки разлика дадоха надежди на домакините. И трите следващи части обаче Черно море загуби, като решаваща се оказа последната със 17:29.

На полувремето резултатът бе 48:38 за Черно море. В третата част авансът на домакините стигна 15 точки, но частта завърши при 65:58. Почти три минути преди края Лукойл Академик се добра до пълен обрат в резултата - 77:74. До края на срещата гостите не изпуснаха водачеството и спечелиха.

Лукойл Академик хвана 39 борби срещи 34 на Черно море и имаше доста по-добра успеваемост от тройката – 11/21 (48%) срещу 7/22 (32%), както и общо от игра – 55% срещу 41%. Тери Смит наниза 20 точки за победителите, 16 добави Чарлс Томас, а 13 и 7 асистенции – Морис Къри. Божидар Аврамов отбеляза 19 точки за Черно море срещу бившия си отбор, 18 и 6 борби добави Милян Пупович (но 4/11 от наказателната линия), а по 10 – Асен Великов и Александър Йевджич.