"Левски" разби с категоричното 4:0 Монтана и се класира на 1/4-финалите за Купата на България. Избраниците на Георги Иванов-Гонзо играха на висота днес срещу лидера в "Б" група, поднасяйки радост на феновете си. Екзекуторът на ЦСКА, който победи с 2:0 в първата среща, при гостуването на "Герена" не затрудни нито за миг домакините и "Левски" заслужено продължава напред.

Много силен мач изигра Антонио Аниете. Испанският нападател откри от дузпа в 13-ата минута, след което асистира за головете на Аймен Белаид и Валери Домовчийски, центрирайки отлично от корнери, при които защитникът, а след това и нападателят наказаха Ивайло Василев. Вратарят на Монтана и бивш страж на "Левски" направи каквото можа, спасявайки редица положения. За нито един от головете Василев нямаше вина, но отбраната пред него беше крайно неубедителна при визитата на "Герена". Показателна беше ситуацията в 90-ата минута, когато Владимир Мичев сгреши по безумен начин и се стигна до 4:0 за "сините" след попадение на Мигел Бедоя.

За реванша Гонзо се довери на младока Божидар Краев, който стартира по дясното крило, а отляво беше Луис Педро. На върха на атаката игра Валери Домовчийски, а от втора позиция напада Аниете. Роман Прохазка и Мигел Бедоя бяха поставени в центъра на терена. В състава на Монтана пък личаха имената на няколко бивши играчи на "сините", недооценени юноши на "Левски", които обаче разочароваха с неубедителните си изяви срещу родния си клуб. Атаката на гостите води Мирослав Антонов, подпомаган от Сергей Георгиев, Иван Минчев и Ерик Почански. За цял мач обаче играчите на Монтана така и не създадоха реална голова опасност пред Пламен Илиев, който почти през цялото време скуча под рамката.

Двубоят на живо изгледаха фаворитът за нов треньор на националния отбор Ивайло Петев и бившият наставник на "Левски" Станимир Стоилов.

Още от началото домакините се втурнаха в атака, целейки бързо да заличат преднината на съперника от мача на "Огоста". И успяха... още до почивката "Левски" поведе с 2:0. В 11-ата минута съдията Николай Йорданов даде дузпа за "сините". Наказателният удар беше очевиден, след като Мирослав Антонов игра с ръка след центриране на Аниете от корнер. Испанецът застана зад топката и отбеляза, пращайки я в долния десен ъгъл под плонжа на Ивайло Василев - 1:0.

В 32-ата Луис Педро удари греда, а в 39-ата "сините" удвоиха. Аниете центрира от корнер, а връхлитащият Аймен Белаид засече с крак и отблизо реализира за 2:0. За тунизиеца това бе първи гол с екипа на "Левски" в официален мач.

И след почивката домакините доминираха. В 63-ата Краев пропусна отличен шанс след подаване на Аниете, а само 3 минути по-късно резултатът набъбна до класическото 3:0. Валери Домовчийски също попадна в прегръдките на съотборниците си. Попадението отново дойде след центриране на Аниете от корнер, при което Борислав Стойчев отклони с глава към Домовчийски, който също с глава отблизо наказа Ивайло Василев.

Последваха пропуски на Домовчийски и Аниете, а в 82-ата минута Монтана остана с 10 човека. Юношата на "Левски" Асен Георгиев беше изгонен за втори жълт картон, след като влезе остро в краката на резервата Стефан Велев. Избраниците на Ферарио Спасов направиха отчаяни опити да отбележат така нужното им попадение, но за капак получиха още един гол в мрежата си. В 90-ата минута Владимир Мичев направи безумна грешка, подарявайки топката на Краев вдясно в наказателното поле на гостите, талантът моментално пусна към връхлитащия Бедоя, който озовал се сам срещу Ивайло Василев с лекота отбеляза в левия му ъгъл за крайното 4:0.

На 1/4-финалите "Левски" е в компанията на Литекс, Локомотив (София), Локомотив (Пловдив), Хасково и Черно море. В събота в Русе е реваншът между Дунав и Локомотив (Горна Оряховица), които направиха 1:1 в първата среща. Двата сблъсъка между Берое и Лудогорец пък са отложени за пролетта. Първият мач в Стара Загора ще бъде на 15 февруари, а реваншът в Разград на 22 февруари.

Мачът по минути - ТУК!

"ЛЕВСКИ" - МОНТАНА 4:0
(0:2 в първата среща)
1:0 Антонио Аниете (13-дузпа), 2:0 Аймен Белаид (39), 3:0 Валери Домовчийски (66), 4:0 Mигел Бедоя (90)