Локомотив (Пловдив) се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България, след като победи с 2:1 „Ботев” (Пловдив) в реванша. Първата среща завърши при резултат 1:1, а драмата днес се разви в последните 10 минути.

Играчите на Вили Вуцов поведоха с 1:0 в 82-ата минута и се виждаха победители, но нищо още не бе решено. С голове в 84-ата и 90-ата Локомотив обърна нещата в своя полза и продължава напред.

Първото полувреме не предложи много емоции на зрителите. Двата тима подходиха предпазливо и не се втурнаха в атаки. Домакините от „Ботев” бяха по-активни, но стражът на Локомотив се намеси добре, когато това бе нужно.

В повечето случаи нападателите на „канарчетата” показаха неточен мерник.

Лошите новини за Христо Колев дойдоха в началото на второто полувреме, когато Мариян Огнянов контузи Йордан Господинов и се наложи принудителна смяна. Малко по-късно Витанов пък показа, че може да се разчита на него, след като успя да спаси удара на излезлия сам срещу него Иван Цветков.

В началото на втората част „смърфовете” бяха сериозно ощетени от Георги Кабаков. Нападател на Локомотив стреля към вратата, падналият Йордан Христов игра с крак, след което топката се удари в ръката му. Съдията обаче не видя и даде знак играта да продължи.

Истинският спектакъл и драмата се разиграха в последните минути на срещата. В 82-ата Иван Цветков получи топката от Балтанов и с летящ плонж от 2 метра откри резултата. Още в следващата така обаче Венелин Филипов с мощен и много точен удар от ъгъла на наказателното поле изравни резултата.

Всичко предвещаваше продължения, но груба грешка на Роман Инез позволи на Карагерен да излезе да преодолее Стаховяк и да отбележи за 1:2.

В края двата тима стигнаха и до сбиване, след което бе изгонен Пламен Николов.

„Ботев” – Локомотив (Пловдив) 1:2
1:0 Иван Цветков (82), 1:1 Венелин Филипов (84), 1:2 Бирсент Карагерен (90)

Срещата по минути - ТУК!

„Ботев“ (Пловдив): 1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 3.Роман Инезjalt.jpg, 22.Пламен Николов4erven.jpg , 28.Филип Филиповjalt.jpg, 17.Лъчезар Балтанов, 88.Християн Казаковjalt.jpg (66-smqna.jpg2.Владимир Айтов), 16. Томаш Иршак, 7.Мариян Огняновjalt.jpg, 19.Иван Цветковtopka.jpg, 77.Момчил Цветанов
Резерви: 89.Михаил Иванов, 37.Росен Колев, 18.Радослав Терзиев, 23.Цветелин Чунчуков, 38.Милен Гамаков, 2.Владимир Айтов, 45.Наско Милев
Треньор: Велислав Вуцов