"Левски" и Литекс завършиха наравно 2:2 в интригуващ мач от 17-ия кръг на "А" група. "Оранжевите" откриха резултата при гостуването на "Герена", но още до почивката "сините" успяха да направят пълен обрат. Първо в 8-ата минута младият халф на ловчанлии Кристиян Малинов отбеляза за 0:1, в 28-ата Валери Домовчийски изравни с пета, а в 44-ата Антонио Аниете реализира за 2:1. Точката за Литекс дойде след гол на резервата Кирил Десподов. Младият нападател на "оранжевите" наказа Пламен Илиев за крайното 2:2 в 66-ата минута, а до края "сините" пропуснаха няколко възможности и срещата приключи без победител.

След равенството "Левски" се изравни по точки с третия Берое, който по-рано днес загуби сензационно с 0:1 в Хасково. "Сините" и старозагорци имат по 28, а Литекс е пети с 26, с колкото е и Локомотив (София).

"Левски" днес беше воден от Елин Топузаков заради наказанието на Георги Иванов-Гонзо. "Сините" отново излязоха в предни позиции с Валери Домовчийски и Антонио Аниете, подпомагани активно от Мигел Бедоя и Роман Прохазка, а за гостите от Ловеч атакуваха Джордан и Асприля. Домакините надиграваха селекцията на Красимир Балъков през по-голямата част от двубоя, а "Левски" като цяло изигра един от най-добрите си мачове от много време насам. Публиката на "сините" обаче не беше зарадвана с победа, която щеше да изкачи тима на третото място.

Мачът започна с минута мълчание в памет на д-р Жан Филипов, който вчера почина след повече от 40 години вярна служба на "синия" клуб. Срещата от трибуните изгледа бившият треньор и на двата отбора Станимир Стоилов, който наскоро стана шампион на Казахстан с Астана.

Двубоят започна отлично за "оранжевите", които поведоха след гол още при първата си атака. В 8-ата минута след центриране отдясно, Кристиян Малинов се измъкна от Пламен Крумов и отблизо засече топката, пращайки я в мрежата на Пламен Илиев - 0:1. В 26-ата Топузаков трябваше да прави принудителна смяна, тъй като Георги Сърмов се контузи. На терена влезе младият Божидар Краев, който доигра срещата. Само секунди след появата си талантът подаде на Домовчийски, който отбеляза, но беше маркирана засада и попадението не беше зачетено.

В 28-ата обаче "сините" ликуваха. Валери Домовчийски вкара за 1:1. След изпълнен тъч, топката бе насочена към Аниете, който продължи към Домо, а той атрактивно с пета прати топката в мрежата на Винисиус Баривиейра.

Домакините продължиха на атакуват, но няколко удара на Аниете излязоха в аут. Още до почивката обаче "сините" стигнаха до обрата. В 44-ата минута Роман Прохазка проби отдясно и центрира, Джаксън Менди пробва да изчисти топката с глава, но само я продължи към Аниете, който овладя между трима и отбеляза в мрежата на гостите - 2:1.

На почивката Балъков замени Илия Миланов с Румен Руменов, но домакините продължиха да са по-активни. Кирил Десподов смени Петрус Бумал и младокът създаде веднага опасност пред Пламен Илиев, която обаче не доведе до втори гол за "Левски".

В 61-ата минута Домовчийски пропусна да отбележи след грешка на Страхил Попов и останал очи в очи с Баривиейра, стреляйки покрай вратата.

В 66-ата "оранжевите" изравниха. Малинов подаде отлично наляво към оставения непокрит в наказателното поле на"Левски" Десподов, който с удар в горния ляв ъгъл на вратата на Пламен Илиев възстанови равенството - 2:2.

Последва смяна на Домовчийски със Стефан Велев, а Александър Цветков се появи на мястото на Джордан. Промяна в резултата обаче не настъпи, като по-чистите положения бяха изпуснати от домакините. Аниете беше близо до това да се превърне в герой, но в 84-ата и в 90-ата минути не успя да отбележи за втори път в двубоя.

Това е седмото равенство в София между "Левски" и Литекс в "А" група от 22 срещи.

Мачът по минути - ТУК!

"ЛЕВСКИ" - ЛИТЕКС 2:2
0:1 Кристиян Малинов (8), 1:1 Валери Домовчийски (28), 2:1 Антонио Аниете (44), 2:2 Кирил Десподов (66)