Хасково изненадващо победи третия в "А" група Берое в мач от 17-ия кръг. Автор на единственото попадение в срещата стана Владислав Узунов, който наказа гостите от Стара Загора в 11-ата минута.

Това е първа победа за аутсайдера в елита, откакто треньор стана Емил Велев. Кокала и футболистите му вече имат 7 точки, но продължават да заемат последното място. След сензационното поражение днес Берое рискува да загуби третото място. "Зелените" имат 28 точки, следват "Левски" с 27 и Литекс с 26, които в 16:00 часа стартираха сблъсъка помежду си.

Мачът в Хасково започна с 15-минутно закъснение. Причината бе в охранителната фирма, наета от домакините, която се оказа без лиценз.

Първото положение в срещата се откри пред вратата на Хасково. Илия Мунин изведе Венцислав Христов в 5-ата минута, но националът нанесе слаб удар и не затрудни Николай Банков. Малко след това Аласан Н`Дайе засече топката с глава след центриране от корнер, но я изпрати над напречната греда.

В 11-ата минута домакините откриха резултата при първата си опасна атака. В мрежата на Берое се разписа Владислав Узунов, който реализира в долния ляв ъгъл на Благой Макенджиев с изстрел от над 20 метра.

Избраниците на Петър Хубчев опитаха бързо да изравнят. В 12-ата минута Георги Костадинов стреля покрай вратата след извеждащ пас на Христов. В 36-ата заралии като по чудо не отбелязаха. След бърза контраатака Елиаш изведе Венци Христов, централният нападател опита да преодолее излезлия да го пресрещне Банков, чуквайки топката покрай него, но в последния момент стражът на Хасково успя да я избие с крак.

През втората част гостите от Стара Загора тотално надиграха избраниците на Емил Велев, но гол така и не падна. Най-чистото положение пропиля Венци Христов в 67-ата минута, когато се измъкна от отбраната и стреля по земя, но Банков за пореден път спаси. Появилият се на смяна Станислав Костов също можеше да отбележи в края, но пропусна.