Славия разкъса „канарчетата” от „Ботев” (Пловдив) с 3:0 на своя стадион в „Овча Купел” в мач от 16-ия кръг на „А” група. Радослав Василев заби два гола, а един добави Карлос Фонсека. Иван Колев напълно надхитри тактически своя опонент Вили Вуцов, който понесе втора тежка загуба, след тази от „Левски”.

Гостите от Пловдив изнесоха силно първо полувреме, създадоха повече опасности, но вместо да водят в резултата на почивката те изоставаха. Славия направи чудесна контраатака в 32-ата минута, която изведе Фонсека сам срещу Стаховяк. Офанзивният футболист на „белите” бе безпощаден и откри резултата.

През второто полувреме „Ботев” се втурна напред, а Славия продължи да се брани организирано и да прави добри атаки. В 55-ата минута Радослав Василев получи хубав пас в наказателното поле на пловдивчани и чукна топката покрай Стаховяк за 2:0.

С втори гол на Василев Славия реши всичко в срещата. В 72-ата минута нападателят на „белите” отново се озова сам срещу Стаховяк и лесно го преодоля за крайното 3:0.

С успеха Славия събра 17 точки, но остана на 10-ото място в класирането. „Ботев” пък е с 24 и е на седмо място.

Славия – „Ботев” (Пловдив) 3:0
1:0 Карлос Фонсека (32), 2:0 Радослав Василев (55), 3:0 Радослав Василев (72)

Срещата по минути - ТУК!

showimage600400.aspx.jpgСЛАВИЯ: 1. Георги Петков (к), 71. Диего Фераресо, 26. Димитър Везалов, 6. Фернандер Касай, 25. Цветомир Пановjalt.jpg, 11. Мичел Бургзоргjalt.jpg (54- smqna.jpg 8. Станислав Генчев), 77. Душан Савич, 17. Костадин Дяков (70- smqna.jpg 4. Кире Ристевски), 33. Карлос Фонсекаtopka.jpg (85- smqna.jpg 9.Вилиян Бижев), 7. Жереми Манзороjalt.jpg, 99. Радослав Василевtopka.jpg
Резерви: 12. Емил Петров, 3. Димитър Пиргов, 4. Кире Ристевски, 8. Станислав Генчев, 9.Вилиян Бижев , 23. Емил Стоев, 22. Владимир Семерджиев
Старши треньор: Иван Колев

"БОТЕВ" (ПД): 1. Адам Стаховяк, 3. Роман Инез, 37. Росен Колев, 28. Филип Филипов, 11. Йордан Христов, 11. Лъчезар Балтановjalt.jpg, 16. Томаш Иршакjalt.jpg(85-smqna.jpg 15. Християн Казаков,), 7. Мариян Огнянов, 38. Милен Гамаков (58- smqna.jpg 19. Иван Цветков), 77. Момчил Цветанов, 9. Алекс Колев (5-smqna.jpg 23. Цветелин Чунчуков)
Резерви: 89. Михаил Иванов, 22. Пламен Николов, 18. Радослав Терзиев, 2. Владимир Айтов, 15. Християн Казаков, 23. Цветелин Чунчуков, 19. Иван Цветков
Треньор: Вили Вуцов