Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победи ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) в дербито от 7-ия кръг на мъжката Суперлига по волейбол. Шампионите записаха пета поредна победа и общо шеста първенството, а мачът се игра в Спортната зала в Сливница.

Символичните домакини, водени от треньора Найден найденов, дръпнаха с 2:0 гейма. "Армейците" оказаха най-силна съпротива в третата част. Момчетата на Александър Попов дори водеха през по-голямата част от третия гейм (8:5 и 16:10), авансът им нарастна до 20:15, но това не се оказа достатъчно. По-опитният тим на Марек успя да изравни, а по-късно и да "затвори" частта, а с това и мача след 25:23 и 3:0 гейма.

Над всички от победителите беше Георги Елчинов с 13 точки (1 блокада, 36 % в атака), а 10 добави съотборникът му Станислав Величков (4 блокади, 43 % в нападение). За ЦСКА 11 точки записа Радослав Парапунов (3 блокади, 31 % в атака).

Марек вече има 14 точки и е на четвърто място във временното класиране. ЦСКА е седми с 9 точки, но и с мач по-малко.