Националният отбор на България по хандбал при жените допусна две загуби в контролните срещи, които се играха в Гърция срещу домакините. Първата среща в град Лехово завърши при резултат 32:23, като националките ни до 40-та минута играеха гол за гол. В последните минути допуснаха няколко гола и двубоя завърши с аванс от 9 попадания за домакинките. Във втората среща, която се състоя в спортен комплекс "Аминтео", водените от Десислава Илиева националки претърпяха второ поражение от Гърция с 26:25 в изключително равностойна среща. В двете проверки играха предимно млади хандбалистки, които са бъдещото на женския национален отбор.

Сред тях се отличиха Роксана Радева от ХК Свиленград, Лидия Ковачева , Силвия Атанасова и Боговеста Йосифова и трите от Бъки (Габрово). Гръцките специалисти по хандбал, които изгледаха двата мача, дадоха високи оценки за представянето на българките и според тях отбора има добра основа за успехи на международно ниво. Националките ни се завърнаха късно снощи след дългото пътуване.