Лукойл Академик спечели седма поредна победа от седем мача. Тимът се наложи над Черноморец Бургас със 101-52. В двубоя не игра плеймейкърът Морис Къри, но силно се включи Самуел Франсис, който отбеляза 18 точки, от които четири тройки. Гостите от Черноморец започнаха ударно мача със серия от 7-0, а Лукойл успяха да отбележат първия си кош едва 3 минути след началото на срещата. Бинев вкара две тройки за 10:2 в полза на Черноморец, но силите на тима стигнаха дотук. На почивката Лукойл натрупа преднина от 21 точки - 49-28. Второто полувреме бе изцяло за домакините, които постепенно увеличаваха преднината си. Самуел Франсис завърши с 18 точки, а Чарл Томас добави 17. По 11 точки записаха Веско Веселинов и Николай Грозев. Илия Милутинович завърши с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби за Черноморец, а Любен Пасков добави 14 точки./БЛИЦ