Ещорил и ПСВ Айндховен направиха равенство 3:3 в мач от група "Е" от Лига Европа. Двубоят бе прекратен вчера на полувремето при резултат 3:2 за домакините заради наводнен терен. Капитанът на ПСВ Айндховен Жоржиньо Вайналдум реализира изравнителен гол в края на мача. Точката бе достатъчна ПСВ Айндховен да се класира за 1/16-финалите в турнира. В четвъртък вечер, Мемфис Депай откри в шестата минута за ПСВ, но в 12-та Тозе изравни. Само минута бе необходима на Лусиано Нарсинг да вкара втори гол за ПСВ, но в 29-та и 38-та минути Кука и Диого Амадо направиха пълен обрат за Ещорил - 3:2. При доиграването днес Вайнадлум се разписа за крайното 3:3.

ПСВ Айндховен стана десетият отбор, който си осигури място във фазата на елиминациите преди срещите от последния шести кръг в групите. Това вчера постигнаха още Тотнъм (Англия), Интер (Италия), Наполи (Италия), Бешикташ (Турция), Селтик (Шотландия), Евертън (Англия), Динамо Киев (Украйна), Фейенорд (Холандия) и Трабзонспор (Турция).