Лудогорец се представя повече от прилично в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът спечели до момента четири точки след победата над Базел с 1:0 и равенството 2:2 с Ливърпул преди два дни. Любопитен факт е, че част от футболистите на Лудогорец заемат престижни места в различни класации на УЕФА. Капитанът Светослав Дяков е на четвърта позиция по пробягана дистанция от всички футболисти в групите на Шампионската лига. Халфът на "зелените" е изиграл 445 минути, в които е пробягал общо 60 998 метра, т.е. малко над 60 километра за петте мача, в които е участвал. Пред него са единствено лидерът Михаил Гордечюк от БАТЕ Борисов с 62 236 метра, Коке от Атлетико Мадрид с 61 913 метра и Винисиус от АПОЕЛ с 61 234 метра.

Назад в класацията остават работливи халфове като Шаби Алонсо от Байерн Мюнхен - 18-то място с 57 750 метра, Сеск Фабрегас от Челси с 55 373 метра, Уесли Снайдер от Галатасарай е с 51 035 метра и други. Само за справка - Лионел Меси е пробягал 39 991 метра за 427 минути, а Роналдо има на сметката си 46 937 метра за 435 минути.

Всичко за Шампионската лига - състави, групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!