Българският национал Александър Тонев и Селтик се класираха за 1/16-финалите в Лига Европа, въпреки че загубиха у дома Ред Бул Залцбург с 1:3 в мач от пети кръг на група „D”. Тонев не бе титуляр, но влезе в игра в 74-ата минута на мястото на Малгрю. Австрийският шампион шокира домакините с две попадения на Алан (8, 13) в самото начало, но домакините все пак успяха да намалят чрез Стефан Йохансон (30) след пас на Исагире още преди почивката. През втората част „детелините” опитаха всичко по силите си да стигнат до равенството, но допуснаха гол в последните секунди, дело на Наби Кейта (90+2) за крайното 1:3.

В другия мач от групата Астра (Гюргево) излъга у дома Динамо (Загреб) с 1:0 след попадение на Садад Букари (50). С успеха си обаче румънският тим събира само 4 точки и не може да застигне втория Селтик, който има 8 точки кръг преди края. Динамо (Загреб) остава последен с 1 точка. В последния кръг Ред Бул Залцбург приема Астра, а Селтик гостува на Динамо в Загреб, но и двата мача са без значение, тъй като първите две места и 1/16-финалистите от тази група вече са известни.