Цюрих победи кипърския Аполон с 3:1 в мач от група "А" на Лига Европа. По този начин швейцарският тим запази минимални шансове да се добере до едно от първите две места в групата  ида продължи в следващата фаза. След този успех Цюрих вече има 7 точки - с 1 по.малко от втория Виляреал, който пък завърши миролюбиво 2:2 у дома с Борусия (Мьонхенгладбах).

Гостите поведоха с гол на бразилеца Фарлей в 23-ата минута, но албанският защитник Берат Джимсити изравни 8 по-късно. В герой за домакините се превърна Ясин Чихауи. Тунизийският халф реализира две дузпи (38,59) и донесе ценните три точки на своя тим.

16 000 фенове на трибуните на "Ел Мадригал" видяха как Виляреал не се напряга много-много срещу Борусия и срещата завърши 2:2. Лусиано Вието откри в 26-ата минута за "Жълтата подводница", а гостите изравниха чрез Рафаел в 55-ата. Кадърът на Реал (Мадрид) Денис Черишев отново изведе домакините напред в 63-ата минута. Швейцарският национал Гранит Джака фиксира крайното 2:2 само 4 минути по-късно.

ГРУПА „А“
1gla.jpgvillareal.jpgВиляреал - Борусия (Мьонхенгладбах) 2:2
1:0 Лусиано Вието (26), 1:1 Рафаел (55), 2:1 Денис Черишев (63), 2:2 Гранит Джака (67)

apo.jpg1_7.jpgЦюрих - Аполон (Лимасол) 3:1
 0:1 Фарлей (23), 1:1 Берат Джимсити (32), 2:1 Ясин Чикхаи (39-дузпа), 3:1 Ясин Чикхауи (59-дузпа