Локерен нанесе първо поражение на Легия (Варшава) в груповата фаза на Лига Европа. Белгийският тим се наложи с 1:0 в мач от група L на турнира. Единственото пападение заби Ханс Ванакен още в 7-ата минута. За гола му асистира Дутра. До тази вечер полският гранд, воден от норвежката легенда Хенинг Берг, имаше само победи в Лига Европа – 4 от 4. Както е известно, Легия беше скандално изхвърлена от Шампионската лига и пратен във втория по сила евротурнир. Финалът в Лига Европа е във Варшава напролет.

В другата среща от групата Трабзонспор победи Металист (Харков) с 3:1. Алжирецът Есаид Белкалем откри в 36-ата минута за домакините, но Владимир Гуменюк изравни в 68-ата. 9 минути по-късно Трабзонспор остана с 10 души на терена, след като Меджани беше изгонен след два жълти картона. Въпреки това в 87-ата минута Мехмед Екичи наказа грешка в отбраната на гостите и се разписа за 2:1. Вратарят на гостите Олександър Хураинов сбърка фатално в 4-ата минута на добавеното време за крайното 3:1.

ГРУПА „L“
1:0 Есаид Белкалем (36), 1:1 Володимир Хоменюк (68), 2:1 Мехмет Екичи (87), 3:1 Сефа Йълмаз (90+5)

1:0 Ханс Ванекен (7