Фиорентина победи френския Гинган с 2:1 като гост в мач от група „К” на Лига Европа. В официалната ложа на стадион "Рудуру" седна и президентът на УЕФА Мишел Платини. С този успех „виолетовите” се бетонираха на първото място в групата и си осигуриха по-лесен съперник за елиминациите на турнира. Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха още в 6-ата минута с гол на немеца Марко Марин. Само 7 по-късно сенегалецът Кума Бубакар покачи след асситенция на Варгас. Секунди преди почивката домакините върнаха едно попадение чрез точно изпълнена дузпа от Клаудио Бовю, но усилията им не стигнаха за нещо повече.

В другата среща от групата гръцкият ПАОК се наложи при визитата си на Динамо в Минск с 2:0. И двата гола заби Стефанос Атанасиадис в 82-ата и в 88-ата минута. След този успех „българите” от Солун се изравниха по точки с Гинган. Побледата в Минск превърна последното им домакинство – срещу френския тим, във финал за битката за второто място.