Реал (Мадрид) победи Базел като гост с минималното 1:0 в мач от група "В" на Шампионската лига. Единственото попадение реализира Кристиано Роналдо в 35-ата минута. В другия мач Ливърпул и Лудогорец направиха равенство в София 2:2. След двубоите Реал събра 15 точки след пет поредни победи, Базел е с 6, Ливърпул и Лудогорец са с по 4. В последните мачове Реал Мадрид приема Лудогорец, а Ливърпул е домакин на Базел. С попадението си днес Роналдо се изравни с легендата Раул по отбелязани голове в Шампионската лига. Лионел Меси вече подобри рекорда на испанеца, след като вкара хеттрик на Апоел Никозия и вече има 74 попадения.

Първите минути на мача бяха равностойни, а мадридчани стигнаха до няколко положения, но без резултат. В 29-ата минута Мохамед Елнени отправи далечен изстрел, но неточно над вратата на Кейлор Навас. В 35-ата минута Кристиано Роналдо откри за 1:0, след като завърши отлична атака на гостите. Карим Бензема напредна отляво, навлезе в наказателното поле, пусна успореден на голлинията пас към Роналдо, който без проблеми реализира.

В 67-ата минута добро положение се разкри пред домакините. Бреел Емболо стреля от дистанция, а само бързата намеса на Кейлор Навас спаси европейските клубни шампиони. В 75-ата минута Гарет Бейл получи добър пад, но не успя да се разпише. В 78-ата минута Роналдо за малко не отбеляза и втори гол. Фабио Коентрао напредна отляво, комбинира с Бейл, а той на свой ред продължи към португалеца. Роналдо нанесе фалцов удар, който облиза десния стълб на вратата на Томаш Вацлик.